Męska Koszula Klasyczna

Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ pierwotnie była skrzętnie ukrywaną przed światem. Zmianom także ulegała jej długość. Dla niższych warstw społecznych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule tworzone były z lnów oraz bawełnianych płócien. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. Z biegiem lat stawiano jednak na skromność w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które zastąpiły błyszczące jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Węższe koszule cieszą się ogromną popularnością, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Z łatwością można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Jesienią warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Swoich fanów znajdą także wzory kwiatowe. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.